Головна сторінка Селище  Гостомель Реєстрація

Вхід

Гостомельський інформаційний портал

Вітаю Вас Гість | RSS Ср, 2023-11-29, 23:55
Меню сайту

Розділи новин
Робота ради [265]
Робота Гостомельської ради
Освіта, наука [115]
Життя селища [367]
Культура, спорт [101]
Робота транспорту [10]
Послуги населенню [64]

Культурне життя
 Гостомель — велике селище. Тут надають великої уваги культурному життю населення. Ще за дореволюційних часів при церкві діяв народний хор, а у 20-х роках відкрився селищний клуб. У школі, яка тоді була справжнім осередком культури, працювали численні гуртки. Естафету культурного життя приймає і нинішнє покоління — сьогодні у Гостомелі діють численні заклади культури, щорічно відзначається День Гос-томеля, урочисто вшановуються Золоті весілля, завершено будівництво культурно-оздоровчого центру.
 
Центр творчості дітей та юнацтва
За розповідями старожилів, до війни у невеликій хатинці біля школи був розташований дитячий клуб під назвою "Шкільний театр". Діти залюбки бігали туди після занять. Але під час війни частину школи і дитячого клубу було зруйновано. Школа була переповнена, діти навчались у три зміни (разом із вечірньою школою). Восени 1994 року, до 500-річчя Гостомеля, було збудовано і відкрито новий навчальний заклад. Школа №13 переїхала з новобудову, а в старому приміщенні 1 квітня 1995 року було відкрито позашкільний заклад, який назвали Центром творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ).

 Новопризначений директор ЦТДЮ В. В. Михайлишин, засукавши рукава, взявся за відновлення класів-кабінетів, опорядження залу, залучення до роботи педагогів, а учнів — до гуртків. Діти з перших днів ста¬ли відвідувати численні гуртки: духовий, вокальний, шаховий, етнографічний, рукоділля, лозоплетіння, образотворчого мистецтва, фото, в'язання, вишивання, ляльковий театр та ін. У 1995-1996 навчальному році у колективі працювало 16 педагогів, методист, культорганізатор та директор. Впродовж літніх місяців було впорядковано 12 навчальних кабінетів, актовий та виставковий зали, відремонтовано і пофарбовано старі меблі. У 1996-1997 навчальному році через економічні негаразди в державі відбулося значне скорочення штатних працівників. Залишилися лише ди¬ректор та п'ять педагогів. Але невеличкий колектив не занепав духом. Розпочалася плідна робота по збору матеріалів для створення етнографічного музею. Діти брали активну участь у фестивалі "Таланти твої, Приірпіння", виборювали призові місця, одержували нагороди. У 1998-1999 рр. Центр творчості поповнився новими кадрами, створено клуби "Азимут", "Сталкер", які стали основою туристсько-краєзнавчої роботи. Директором закладу стала Л. Т. Осецька, учитель української мови та літератури вищої категорії, старожил селища. Під її орудою заклад перетворюється на центр культурно-масової роботи Гостомеля. На подвір'ї, а в зимовий період — у залі, відбуваються усі великі свята селища: День захисника Вітчизни, Міжнародний жіночий день, День Незалежності, День Гостомеля та інші. Директор та колектив працівників ЦТДЮ стали ініціаторами створення хору "Ветеран". У 1999-2000 навчальному році в ЦТДЮ навчалося 290 дітей. Дітям почали надавати платні освітні послуги, не зайняті гуртковою робо¬тою приміщення здали в оренду. За виручені кошти облаштовуються кабінети, зали, поповнюється ма¬теріальна база. Впродовж трьох років центр виборював призові місця у щорічному конкурсі на краще доглянуті подвір'я та садибу, який організовує селищна рада. 2000-2001-й роки ознаменувалия відкриттям етнографічного музею, де зібрано колишній український одяг, старовинні речі, вишиті рушники, картини початку та середини XX століття. У центрі є виставкова зала з творчими роботами дітей: малюнками, вишивками, м'якими іграшками тощо. У 2001-2002 навчальному році в закладі у 25 групах під керівництвом 10 педагогів, троє з яких мають вишу категорію, навчалося 320 дітей. Ветеран закладу — керівник духового оркестру Л. А. Мальчсвський, якому виповнилося 78 років. Відмінник народної освіти, ветеран війни та праці, він більше 50-ти років віддав навчанню дітей музиці.
  
У 2003-2004 навчальному році у центрі навчалося вже 435 дітей у 13 гуртках. Велику увагу керівництво закладу приділяє дітям, позбавленим батьківської опіки, дітям-інвалідам, дітям з малозабезпечених сімей. Активізується у центрі і науково-дослідницька робота в секціях Малої академії наук (МАН). Педагоги центру на чолі з директором докладають усіх зусиль для створення необхідних умов для навчання та всебічного розвитку дітей.
Хор ветеранів "Криниця"
У 1998 році у Центрі творчості дітей та юнацтва виникла ідея створити хор ветеранів. Директор Центру Л. Т. Осецька надала приміщення для репетицій. Хор очолив В. В. Кукояшний, який раніше керував хором у радгоспі "Бучанський". Хор "Криниця" об'єднує людей, які живуть піснею. Завдяки підтримці Гостомельської селищної ради артисти одержали сценічні костюми.
 У репертуарі — народні та авторські пісні, а також пісня жителя Гостомеля Леоніда Литвиненка про рідне селище. 4 липня 2002 року хору присвоєне звання народного.
Краєзнавчий музей
Зусиллями вчителів-ентузіастів та старожилів селища у ЗОШ №13 було відкрито краєзнавчий музей. Експозицію музею розміщено у двох залах. У першому представлено експонати з історії Гостомеля — від найдавніших часів до наших днів. Предмети та документи розміщено на великих настінних стендах та вітринах під склом. Із стародавніх експонатів особливу увагу привертають уламки кісток доісторичного шерстистого носорога та кам'яна сокира, які були знайдені на території Гостомеля.
  
Зацікавлять відвідувача також і фотографії, одяг та речі повсякденно го вжитку, якими користувалися гос-томєльці наприкінці XIX — початку XX ст. В експозиції музею гідно представлена історія підприємств Гостомеля — склозаводу, радгоспу, аеродрому АНТК "Антонов". Належне місце відведене й експозиції часів Великої Вітчизняної війни. У другому залі музею — експозиція з історії гостомельської школи. Найцікавіші експонати — фотографії початку XX ст., фотоальбоми випускників, шкільне приладдя та форма різних років.
Спортивний клуб "Пересвіт"
 На початку 2004 року за сприяння директора ПМП "Міраж" Ю. І. Прилипка розпочав роботу спортив¬ний клуб "Пересвіт" — Гостомельський осередок Всеукраїнської Федерації фрі-файту та контактних єдино-борств. "Фрі-файт" (вільний бій) — молодий, динамічний та надзвичайно видовищний вид спорту, який зародився в Україні в середині 90-х років. За перші чотири місяці роботи клуб об'єднав близько 70 учнів віком від 6 до 40 років. Молоде по¬коління виховується в дусі патріотизму, поваги до батьків та дотримання здорового способу життя.
Форма входу

Календар новин
«  Листопад 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Пошук по новинах

Сайти регіону

Статистика

ViZeN©2007-2014 Використовуються технології uCoz