В Ірпінськой ОДПІ проведено черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з Першим заступником начальника Ірпінської ОДПІ Шавло І.А. на тему „Актуальні питання оподаткування юридичних осіб”. На всі питання, що надійшли, були наданні вичерпні відповіді. Приводимо найбільш цікаві запитання і відповіді.
Запитання: - Які наслідки допущених помилок при заповненні обов'язкових реквізитів Розшифровки, декларації з ПДВ, наприклад, замість індивідуального податкового номера платника вказано його код?
Відповідь: - Податкова звітність з податку на додану вартість, включаючи Розшифровки, що містить: • помилки в заповненні обов'язкових реквізитів (в тому числі помилковий індивідуальний податковий номер платника); • без обов'язкових додатків; • без передбачених формою відміток (у тому числі відмітки про подані додатки, вказано звітний період та період, за який виправляються помилки); • із незаповненим значенням показників (показники, що не заповнюються через відсутність операцій, мають бути прокреслені); • не підписана посадовими особами; • не скріплена печаткою; • має виправлення, підчистки; • заповнена за допомогою засобів, які не забезпечують збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності; • текст якої неможливо прочитати; • за іншою формою, ніж така, що діє на момент подання документа, - відповідно до вимог Закону від 21 грудня 2000 року N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", не визнається як податкова декларація.
У випадку подання платником звітності з вище переліченими недоліками, працівники ОДПС попереджають платника податків про виявлені недоліки і про наслідки прийняття органами ДПС такої податкової звітності та пропонують надати нову, оформлену належним чином. Якщо платник наполягає на прийнятті звітності, то звітність приймається, реєструється на примірнику, що залишається у платника, проставляється штамп "ОТРИМАНО, попереджено про можливість невизнання".
Платнику в триденний термін від дня отримання надсилається повідомлення про невизнання ОДПС декларації як податкової із зазначенням підстав та пропозицією надати нову, оформлену належним чином.
В електронній базі дана податкова звітність тільки реєструється (без внесення показників) та отримує статус "До відома".
Запитання: - "Чи включаються до валового доходу підприємства кошти та основні фонди, отримані від співвласника - юридичної особи, на поповнення статутного фонду понад зареєстрований розмір?"
Відповідь: - Відповідно до пп. 1.28.2 п.1.28 ст.1 Закону України від 28.12.1994 №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі –Закон) господарська операція, яка передбачає внесення коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою є прямою інвестицією. Підпунктом 4.2.5 п.4.2 ст.4 Закону передбачено, що суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку, в тому числі грошові або майнові внески, згідно з договорами про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи не включаються до складу валового доходу. Таким чином, за умови внесення до установчих документів підприємства змін щодо збільшення розміру статутного фонду, сума коштів та вартість майна, внесених до статутного фонду юридичної особи, не включатиметься до складу валового доходу.»
Шановні громадяни! Звертаємо Вашу увагу на те,що Ірпінська ОДПІ щосереди з 11.00-12.00 за телефонами 55-455, 55-353 проводить сеанси телефоного звязку „Гаряча лінія” стосовно застосування податкового законодавствства та організації роботи органів ДПС.