Сайт селища Гостомель - Податкова

Головна сторінка Селище  Гостомель Реєстрація

Вхід

Гостомельський інформаційний портал

Вітаю Вас Гість | RSS Нд, 2016-12-04, 21:21
Меню сайту

Категорії каталогу
Мои файлы [339]

Податкова
Початок » Файли » Мои файлы

Новації у застосуванні РРО
[ ]

Новації у застосуванні РРО
Днями в Ірпінській ОДПІ відбувся черговий сеанс «гаряча лінія».
Цього разу з платниками податків району спілкувалися на тему: «Новації у
застосуванні РРО». Розмовляла з платниками заступник начальника
Світлана Літош. До Вашої уваги пропонуємо деякі запитання та відповіді, що
обговорювалися під час сеансу «гаряча лінія»:
Питання: Чи повинні застосовувати фізичні особи-підприємці на
спрощеній системі оподаткування РРО?
Відповідь: З 01.07.2015 р. при продажу товарів, наданні послуг (в тому числі
в мережі Інтернет), для категорії платників, що сплачують єдиний податок та
знаходяться на ІІІ групі застосування РРО є обов’язковим. Для платників
єдиного податку ІІ групи такі зміни настають з 01.01.2016 року.
Згідно з п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про
застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,
громадського харчування та послуг" суб’єкти господарювання, які
здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із
застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при
продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування
та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу,
зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки
(надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому
порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням
відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання
розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із
застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку РК.
Слід відмітити, що згідно п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України
платники єдиного податку ІІ і ІІІ (фізичні особи-підприємці) груп при
здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно роздрібної
торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники
єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових
операцій.
Питання: Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування
застосовувати РРО?
Відповідь: Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року №
265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері
торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти
господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в
безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків,
жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі,
громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки
для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на
повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у
встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи 
реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням
відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання
розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із
застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових
книжок.
Враховуючи викладене, суб`єкти господарювання – фізичні особи, що
знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні
розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із
застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при
продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО з дотриманням
норм Закону.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336
(далі - Постанова № 1336), розробленою на виконання ст.10 Закону,
затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері
торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити
розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових
книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Пунктом 2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу
розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі
перевищення якого застосування РРО є обов’язковим, тобто, для окремих
форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах Переліку, яким
дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з
використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових
операцій граничний розмір складає 200 тис. грн. на один суб’єкт
господарської діяльності або 75 тис. грн. на один структурний
(відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)), в
залежності від форми та умов проведення діяльності.
Питання: Чи передбачено застосування РРО фізичними особами, які
здійснюють незалежну професійну діяльність?
Відповідь: Відповідно до ст.9,10 Закону України від 06 липня 1995 року №
265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері
торгівлі, громадського харчування та послуг» перелік окремих форм та умов
проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг,
яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування
реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових
книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір
річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг),
при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є
обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням
центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування
державної економічної, фінансової політики. Розрахункові книжки не
застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності.
Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі,
громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові
операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з 
використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових
операцій затверджено Постановою КМ України від 23.08.2000 року № 1336
"Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування
реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського
харчування та послуг" п.2 якого встановлено граничний розмір річного
обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі
перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є
обов'язковим: в сумі 200 тис. гривень на один суб'єкт господарської
діяльності.
Ірпінська ОДПІ

Категорія: Мои файлы | Добавив: Vizen
Перегляд: 119 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входу

Пошук по каталогу

Сайти регіону

Статистика

ViZeN©2007-2014 Використовуються технології uCoz