Головна сторінкаСелище  Гостомель

Офіційний Гостомельський інформаційний портал

| RSSПт, 2024-11-22, 22:58
Меню сайту

Разділи новин
Робота ради [265]
Робота Гостомельської ради
Освіта, наука [115]
Життя селища [367]
Культура, спорт [101]
Робота транспорту [10]
Послуги населенню [64]

Початок » 2013 » Січень » 20 » Хто і скільки буде сплачувати податок на нерухомість
Хто і скільки буде сплачувати податок на нерухомість
Зараз податкова служба, активно готується до адміністрування нового для країни податку - податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. Яка саме нерухомість буде їм обкладатися? Хто, як і коли його буде платити? Які пільги передбачені при сплаті? Про це ми запитали заступника голови ДПС у Київській області Вікторію Миколаївну Пєхову.

- Вікторіє Миколаївно, якщо податок введено з 1 січня 2013 року, то коли треба його платити? Вже в січні? 
- Зазначу, що порядок обчислення і сплата цього податку, регулюється статтею 265 Податкового кодексу України, якою визначені об’єкти та база оподаткування, ставки та строки сплати податку, а також пільги та умови їх надання. Зокрема, нею передбачено, що податковий період дорівнює одному календарному року.
Це означає, що платити податок на нерухомість потрібно один раз на рік. Відповідна стаття набирає чинності з 1 січня 2013 року, тому - до 1 липня 2013-го всі фізичні особи - власники нерухомості, яка потрапляє під оподаткування, отримають від податкової служби повідомлення-рішення, в якому буде вказана сума, що підлягає внесенню до бюджету.

- Тобто суму податку повинна розрахувати податкова служба?
- Так, до 1 липня усі платники податку на нерухомість отримають повідомлення про суму податку, яку необхідно сплатити протягом 60 днів. До речі, якщо власник не згоден з розрахунками, він повинен звернутися до органів податкової служби для звірки даних по об'єкту оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на нерухомість.

- Кому готуватися до отримання таких повідомлень? Яка нерухомість оподатковується? 
- Платниками такого податку є власники житлової нерухомості, як фізичні, так і юридичні особи, в тому числі й нерезиденти. 
Податком на нерухоме майно обкладатиметься житлова площа об’єкта житлової нерухомості (житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах). 
Слід зауважити, що не підлягатиме оподаткуванню квартира площа якої не перевищує 120 кв.м та житлові будинки площею до 250 кв.м.
Також не оподатковуватимуться садові та дачні будинки, нерухомість, яка належить багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей. Однак це стосується лише одного об’єкта нерухомості, якщо є другий, третій…, вони оподатковуються. 

- Скажіть, а якщо у громадянина є квартира площею 150 квадратних метрів, це означає, що вся її площа оподатковується? 
- Пільга поширюється на об'єкти нерухомості незалежно від їх площі. Сплачуватиметься податок лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати. В даному випадку податок буде нарахований на "зайві" - 30 квадратних метрів.
Водночас, таке зменшення податку покладається один раз на рік і по одному об'єкту нерухомості, де платник зареєстрований. 
Громадяни, які мають у власності кілька житлових об’єктів, за бажанням можуть звернутися до податкової для визначення об’єкта, за який буде сплачуватися податок на нерухомість.

- Ще одне важливе питання, яка ставка податку?
- Ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах: 
- для квартир житловою площею від 120 до 240 квадратних метрів і будинків житловою площею від 250 до 500 квадратних метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня поточного року; 
- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 квадратних метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 квадратних метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня поточного року. 

- Це стосується громадян, а яка ситуація для юридичних осіб?
- На відміну від фізичних, юридичні особи розраховують податок самостійно станом на 1 січня кожного року та подають декларацію про суми нарахованого податку в органи ДПС за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 лютого. У декларації нарахована за рік сума податку розподіляється по кварталах рівними частинами. Сплачувати нарахований податок необхідно щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
Ми розуміємо, що це податок новий і буде виникати доволі багато питань, тому ознайомитися з необхідною інформацією можна в Центрах обслуговування платників податків та в районних державних податкових інспекціях за місцем реєстрації або за телефоном інформаційно-довідкової служби 0800501007.

Державна податкова служба у Київській області
Переглядів: 1383 | Рейтинг: 0.0 |

Всього коментарів: 0
Форма входу

Календар новин
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Пошук по новинах

Сайти регіону

Статистика

Володимир Захлюпаний © 2007-2012Використовуються технології uCoz