З нагоди 25-х роковин Чорнобильської трагедії в селищі Гостомель відбувся мітинг-реквієм, організований Гостомельською селищною радою. Подібні заходи на честь пам’ятних та сумних дат в історії нашого народу, які збирають на одній площі громаду селища Гостомель, уже стають традиційними.
У селищі проживає 328 переселенців із Чорнобильської зони, 311 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Більшість із них були присутні на мітингу. Покладання гірлянди, букетів квітів до Чорнобильського меморіалу Чорнобильської трагедії, бентежні слова та виступи багатьох засвідчили про те, що пам’ять про найстрашнішу техногенну катастрофу століття ще довго житиме у наших серцях.
Вшанувати ліквідаторів, потерпілих, вдів прийшли перші особи селища – селищний голова Анатолій Іванович Кириченко, секретар Гостомельської селищної ради Кислиця Олена Вікторівна, заступник селищного голови Василь Михайлович Саєнко, а також інші представники місцевого самоврядування, духовенство, представники підприємств, установ, організацій, громадськість селища. Але найбільше серед присутніх було учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, переселенців, для яких цей захід – це ще одна можливість зустрітися, поспілкуватися, згадати друзів та колег.
Селищний голова Анатолій Кириченко у виступі зазначив, що незважаючи на великий проміжок часу, що минув від дня трагедії, не вгамовується біль, завдана катастрофою. Також селищний голова повідомив присутніх про будівництво "нового безпечного конфайнмента” на ЧАЕС. Згідно із концептуальним проектом, споруду, яку називають "новим безпечним конфайнментом”, побудують у вигляді арки заввишки 108 метрів і завдовжки 150 метрів над існуючим саркофагом. Технологічний корпус включатиме ділянки дезактивації, фрагментації і упаковки, саншлюзи, майстерні та інші технологічні приміщення. Саркофаг обладнають сучасними системами контролю радіаційної безпеки. Для забезпечення демонтажу нестабільних конструкцій змонтують устаткування крану. Новий об'єкт розрахований на 100 років експлуатації. "Ми в черговий раз від імені усієї громади повинні сказати слова вдячності ліквідаторам аварії на ЧАЕС та побажати їм та їхнім сім’ям міцного здоров’я”, – відзначив під час своєї промови селищний голова Анатолій Кириченко.
Перед присутніми виступив головний лікар Гостомельської поліклініки Мельник Борис Володимирович, який подякував усім учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за їх героїчний подвиг.
Слова вдячності та шани на адресу ліквідаторів пролунали від заступника начальника Ірпінського управління ГУ МНС Чичка Олексія Борисовича, голови профкому АТ "Vetropac” Гостомельський склозавод Павла Петровича Лемешка, командира взводу радіозв’язку військової частини А 0565 лейтенанта Станіслава Остапенка, настоятеля Храму Святої Покрови протоієрея отця Петра. Також біля меморіального комплексу ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, отець Петро прочитав заупокійну молитву на згадку про загиблих внаслідок катастрофи.
Із словами скорботи до присутніх звернулася директор Ірпінської ЗОШ I-III ступенів №14 Тетяна Анатоліївна Балашова.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
На згадку про сьогоднішню зустріч перед присутніми виступили вокально-інструментальний ансамбль "Веселочка” з композицією "Болить в душі моїй Чорнобиль” та учениця 8-В класу Ірпінської ЗОШ I-III ступенів №13 Ліза Дорошенко з композицією "Лелеки”.
По завершенні присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника жертвам аварії на Чорнобильській АЕС.
Дзвін Чорнобиля б’є на сполох,
Мов історії ковалі,
І болить невигойним болем
Людське горе усій землі.
І чорнобильські плачуть діти,
Їхні очі – то докір нам.
Ну скажіть, як на світі жити
Посивілим їхнім матерям?..
Покинуті рідні погори,
Залишена рідна земля,
В лише сумні монологи
Вчувають ліси та поля.
Великі поліські родини,
Мільйони скалічених доль –
Чорнобильський вітер полинний
Трагічну розігрує роль.
До шибки порожньої хати
Схилилася груша стара,
В надії безмежній узнати,
Чи прийде весняна пора.