Головна сторінкаСелище  Гостомель

Офіційний Гостомельський інформаційний портал

| RSSНд, 2024-03-03, 20:05
Меню сайту

Разділи новин
Робота ради [265]
Робота Гостомельської ради
Освіта, наука [115]
Життя селища [367]
Культура, спорт [101]
Робота транспорту [10]
Послуги населенню [64]

Початок » 2015 » Липень » 15 » Про клопотання перед Верховною Радою України та Київською обласною радою щодо віднесення селища міського типу Гостомель до категорії міст
Про клопотання перед Верховною Радою України та Київською обласною радою щодо віднесення селища міського типу Гостомель до категорії міст

П’ЯТДЕСЯТ ШОСТА СЕСІЯ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я № 1062 - 56 – VI ​10 липня 2015 року

Про клопотання перед Верховною Радою України та Київською обласною радою щодо віднесення селища міського типу Гостомель до категорії міст

Керуючись Указом Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР», п. 41 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія Гостомельської селищної ради

ВИРІШИЛА:
Звернутися до Київської обласної ради та Верховної Ради України з клопотанням щодо віднесення селища міського типу Гостомель Київської області до категорії міст та надати йому статус міста обласного значення.
Гостомельському селищному голові підготувати та направити дане рішення з необхідними матеріалами до Київської обласної ради.
Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні депутатські комісії.

Селищний голова А.І. Кириченко
Секретар ради ​О.В.Кислиця
Начальник відділу обліку та звітності ​Н.І.Тульнова
Заступник селищного голови ​В.М. Саєнко
Юрист ​В.В. Чернуха

Обґрунтування доцільності віднесення селища Гостомель до категорії міст та надання йому статусу міста обласного підпорядкування

За переказами, Гостомель існує з найдавніших часів і колись мав назву Остромир. Але перша письмова згадка про Гостомель датується 1494 роком. У 1614 році польський король Сигізмунд ІІІ надав Гостомелю так зване Магдебурзьке право, що звільняло місто з-під влади феодалів, встановлювало порядок діяльності органів місцевого самоврядування, суду, регламентувало питання торгівлі, опіки, спадкування, благоустрою міста, а також оподаткування населення, громадської безпеки, встановлювало покарання за різні види злочинів, тобто передбачало право на самоврядування. Під час національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького Гостомель стає козацьким сотенним містечком Київського полку. З початком Великої Вітчизняної війни у Гостомелі зводяться захисні укріплення поблизу Мощунського лісу, де проходила лінія оборони Києва. 15 листопада 1938 року відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР Гостомель було віднесено до категорії селищ міського типу в існуючих межах Гостомельської сільської ради, яка була вилучена із складу приміської смуги Київської міської ради. Рішенням виконавчого комітету Київської обласної ради депутатів трудящих №566 від 22.07.1967 року село Мостище Горенської сільської ради було передано в підпорядкування Гостомельській селищній раді та Гостомельську селищну раду депутатів трудящих Києво-Святошинського району з підпорядкованими їй населеними пунктами Баланівка і Мостище передано в підпорядкування Ірпінській міській раді. Селище міського типу Гостомель розташоване за 7 км від залізничної станції Ірпінь на автомагістралі Київ-Ковель-Ягодин. Площа земель нараховує 3799,2 га, з яких 1565,5 га земель населеного пункту. Чисельність населення Гостомеля станом на 01.01.2015 року становить 14 500 чоловік.
Гостомель сьогодні – це селище з розвинутою виробничою інфраструктурою, адже на його території розташовані такі гіганти промисловості, як ПАТ «Ветропак Гостомельський склозавод» - найбільший виробник склотари в Україні та літно-випробувальна база АНТК ім. Антонова, чиї літаки надвисокої вантажопідйомності відомі в усьому світі. Також слід зазначити, що саме Гостомель є місцем проведення аерокосмічного салону «Аеросвіт ХХІ». Крім того, на території селища знаходяться такі підприємства як ДП «Кюне і Нагель», ПП «Комінвент», «Трак Центр ЛТД» та ТОВ «Агрохолдинг».
Чи не найбільша увага в Гостомелі приділяється розвитку та освіті дітей та юнацтва, тому в селищі діють два навчальних заклади І-ІІІ рівня акредитації, два заклади І-ІІ рівня акредитації, два дошкільних навчальних заклади (наданий дозвіл на будівництво ще двох дитячих садочків - шкіл), бібліотека, шкільні музеї, стадіони, спортивні зали, фізкультурно-оздоровчі центри, тренажерні зали, футбольні поля. Варто відзначити загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №13, яка завоювала золоту медаль на Шостій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015», яка є найбільшим професійним форумом освітніх та наукових інновацій.
Здоров’я – багатство нації. Це добре розуміють у селищній раді. І тому тут робиться все можливе для того, щоб медичний персонал Гостомельської амбулаторії загальної практики сімейної медицини мали сучасне обладнання та комфортні умови для своєї благородної та важливої праці. В селищі Гостомель розташовані чотири аптеки , починає працювати станція швидкої допомоги. Для подальшого розвитку медичної сфери селища передбачається будівництво лікувального закладу на території Гостомельської поліклініки.
Також селище Гостомель має значний фінансовий ресурс: при плані по доходах загального фонду селищного бюджету в сумі 2063,8 тис. грн, фактично надійшло 8351,5 тис. грн, що становить 404,7% виконання, або на 4932,3 тис. грн, більше від відповідного періоду минулого року. При уточненому плані по видатках загального фонду в сумі 5111,9 тис. грн фактично використано 3195,4 тис. грн, що становить 62,5% виконання. До спеціального фонду селищного бюджету надійшло 2799,7 тис. грн. при уточненому річному плані по доходах в сумі 2885,5 тис. грн., використано 5724,3 тис. грн. при уточненому річному плані по видатках в сумі 10341,6 тис. грн. (за рахунок вільного залишку минулого року). За оперативним аналізом за 1 півріччя 2015 року 60% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) платників селища Гостомель, що надходить з початку року до бюджету міста Ірпеня, становлять 19306,0 тис. грн. Тобто фактично власні доходи загального фонду селища за 1 півріччя 2015 року становлять 27657,5 тис. грн.
В Гостомелі працює комунальне підприємство «УЖКГ «Гостомель», яке обслуговує 68105,19 кв.м житлового фонду.
В окремих випадках до категорії міст обласного підпорядкування може бути віднесено міста з кількістю населення менш як 50 тисяч чоловік, якщо вони мають важливе промислове, соціально-культурне та історичне значення, близьку перспективу дальшого економічного і соціального розвитку, зростання кількості населення.
Отже, віднесення селища міського типу Гостомеля Київської області до категорії міст та надання йому статусу міста обласного підпорядкування надасть змогу збільшити надходження до селищного бюджету, створити нові робочі місця, тим самим забезпечивши фінансову та економічну незалежність, покращити інвестиційний клімат, що в свою чергу, сприятиме розширенню діючих та будівництву нових потужностей в основних галузях виробництва.


Гостомельський селищний голова
А.І. Кириченко

Категорія: Робота ради | Переглядів: 1489 | Рейтинг: 4.0 |

Всього коментарів: 0
Форма входу

Календар новин
«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук по новинах

Сайти регіону

Статистика

Володимир Захлюпаний © 2007-2012Використовуються технології uCoz