Про встановлення розмірів орендної плати за використання земель селища Гостомель
В зв’язку з численними зверненнями юридичних та фізичних осіб щодо розмірів ставок орендної плати за землю, з метою економічного регулювання земельних відносин у місті на підставі Земельного кодексу України, Податкового кодексу України, Закону України "Про оренду землі", керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні”, Гостомельська селищна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Встановити розмір річної орендної плати за земельні ділянки при укладанні договорів оренди для юридичних та фізичних осіб:
1.1. в усіх економіко-планувальних зонах при умові використання землі за призначенням, а саме:
Ставки орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки
1 2
ведення особистого селянського господарства, садівництва 3 % нормативної грошової оцінки землі
для обслуговування пасіки 6 % нормативної грошової оцінки землі
житлової забудови (приватний житловий фонд, багатоквартирні будинки, житлово-кооперативні будинки), кооперативними автостоянками (які не є суб'єктами підприємницької діяльності) для зберігання особистих транспортних засобів громадян, гаражно будівельними (які не є суб'єктами підприємницької діяльності), дачно будівельними кооперативами (які не є суб'єктами підприємницької діяльності), індивідуальними, у тому числі капітальними гаражами, дачами громадян, овочесховищами та погребами для громадян (не для підприємницької діяльності)
в тому числі:
- для юридичних осіб 6 % нормативної грошової оцінки землі
- для фізичних осіб 3% нормативної грошової оцінки землі
рекреаційного і оздоровчого призначення (земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об'єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об'єктів стаціонарної рекреації), громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування (комунальні підприємства, релігійних організацій та політичних партій), лісового фонду (ведення лісового госпо-дарства, спеціального використання лісових ресурсів і для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних цілей, про-ведення науково-дослідних робіт), водного фонду (рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт)
6% нормативної грошової оцінки землі
промисловості (розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних бу-дівель та споруд промислових, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд), тра-нспорту (землі, надані підприємствам, установам та організаціям залізничного, авто-мобільного транспорту і дорожнього господарства, авіаційного, трубопровідного транспорту для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку об'єктів транспорту) і зв’язку (земельні ділянки, надані під повітряні і кабе-льні телефонно-телеграфні лінії та супутникові засоби зв'язку
6%
нормативної грошової оцінки землі
енергетичної системи (землі, надані під об'єкти транспортування електроенергії до користувача) 6 %
нормативної грошової оцінки землі
1.2 за земельні ділянки відповідно до цільового призначення, а саме:
для обслуговування автозаправочних станцій та оптової реалізації нафтопродуктів (нафтобази, нафтосклади, розміщення інших сховищ нафтопродуктів;
для пунктів прийому лому чорних та кольорових металів, вторинної сировини
для надання юридичних, нотаріальних, консалтингових, аудиторських послуг, здійснення операцій з нерухомістю.
10 %
нормативної грошової оцінки землі
для розміщення об'єктів торгівлі ювелірними виробами, майстерень по їх виготовленню та реалізації;
10 %
нормативної грошової оцінки землі
для розміщення нічних клубів, Інтернет - клубів (кафе), інших закладів ігорного та шоу бізнесу (в тому числі на умовах оренди, суборенди).
10 %
нормативної грошової оцінки землі
для розміщення кафе, барів, ресторанів та пунктів харчування та відпочинку
10 %
нормативної грошової оцінки землі
для обслуговування ринків та ринкових площ 12 %
нормативної грошової оцінки землі
для розміщення об'єктів автосервісу (авторемонтні майстерні, станції технічно-го обслуговування автомобілів, у т.ч. гарантійного, авто мийки тощо);
6 %
нормативної грошової оцінки землі
• для обслуговування майстерень пошиву одягу, ремонту взуття, годинників, тощо 6 %
нормативної грошової оцінки землі
• для роздрібної реалізації нафтопродуктів та автозапчастин для автотранспорту (магазини, торгівельні павільйони);
для розміщення пунктів обміну валюти, банківських та фінансово-кредитних установ, ломбардів, туристичних агентств, бірж, брокерських, маклерських контор, офісів, об'єктів рекламного бізнесу, страхових компаній (їх філій, відділень тощо);
для проведення гастрольної діяльності, видовищних заходів (крім спортивних). 10 %
нормативної грошової оцінки землі
• для обслуговування об’єктів торгівлі з земельною ділянкою площею до 200 м2 10 %
нормативної грошової оцінки землі
• для обслуговування, об’єктів торгівлі з земельною ділянкою площею 200 м2 – 500 м2 9 %
нормативної грошової оцінки землі
• для обслуговування, об’єктів торгівлі з земельною ділянкою площею 500 м2 і більше 8 %
нормативної грошової оцінки землі
2. Встановити, що це рішення набирає чинності з 01.07.2015 року.
3. Виконавчому комітету Гостомельської селищної ради оприлюднити рішення на інформаційному сайті селища.
4. Надати повноваження селищному голові укладати договори оренди земельних ділянок згідно цього рішення.
5. Юридичним та фізичним особам, які раніше оформили договори оренди землі, в разі зміни ставки орендної плати відповідного до цього рішення у місячний термін укласти угоди про внесення змін до договорів оренди землі та здійснити державну реєстрацію.
6. В угодах про внесення змін до договорів оренди землі в розділі „Орендна плата” зазначити нарахування орендної плати за землю з помісячною розбивкою на період 2015 року, а саме: нарахування орендної плати з січня місяця 2015 року по дату реєстрації угоди реєстраційною службою Ірпінського міського управління юстиції Київської області зазначається місячна сума, яка відповідає місячній сумі визначеній в Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затвердженої Наказом Державної податко-вої адміністрації України 24.12.2010 № 1015 „Про затвердження форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)” зданої до Ірпінської ОДПІ ГУ ДФС у Київській обл. З дати реєстрації угоди реєстра-ційною службою Ірпінського міського управління юстиції Київської області місячна плата встановлюється рівними частинами до кінця 2015 року.
7. Ірпінській ОДПІ ГУ ДФС у Київській обл. забезпечити надходження до доходної частини селищного бюджету орендної плати за землю відповідно до встановлених розмірів річної орендної плати за земельні ділянки.
8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань планування бюджету, фінансів, цін та соціально-економічного і культурного розвитку селища.
Селищний голова А.І. Кириченко
А Н А Л І З
регуляторного впливу
до проекту рішення Гостомельської селищної ради
«Про встановлення розмірів орендної плати за
використання земель селища Гостомель»
1.Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання
Згідно з чинним законодавством України використання землі є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, розміри яких визначаються залежно від грошової оцінки земель.
На даний час в селищі Гостомель регуляторним актом, який регулює та визначає розміри орендної плати за використання земельних ділянок є рішення Гостомельської селищної ради від 19.02.2009 року №1991-38-V „Про встановлення розмірів орендної плати за використання земель селища Гостомель".
Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
не може бути меншою:
для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку;
для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку;
не може перевищувати:
а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об’єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об’єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки;
б) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки;
але може бути більшою граничного розміру орендної плати у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
У зв’язку з вищевикладеним для більш ефективного використання земельного фонду сели-ща та активізації підприємницької діяльності з урахуванням місцевих особливостей виникла необхідність внесення змін до ставок орендної плати за користування земельними ділянками територіальної громади селища Гостомель для юридичних і фізичних осіб.
2.Цілі регулювання
Основними завданнями запропонованого проекту рішення є забезпечення вимог чинного законодавства щодо орендних відносин, дотримання принципів державної регуляторної політики, удосконалення системи відносин між органами місцевого самоврядування і суб’єктами гос-подарювання, збільшення надходжень до селищного бюджету.
3.Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
Альтернативні способи відсутні, оскільки відповідно до Земельного кодексу України, Податкового кодексу України, Законів України „Про оренду землі”, „Про місцеве самоврядування в Україні” органи місцевого самоврядування здійснюють державну політику у сфері оренди землі.
4.Механізм розв’язання проблеми
Розробка і запровадження нормативно-правового акту, орієнтованого на реалізацію Земельного кодексу України, Податкового кодексу України, Закону України „Про оренду землі”, дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади, мінімізує можливості збиткової або неефективної експлуатації земель селища Гостомель.
Пропонується зменшити розмір ставок орендної плати за використання земельних ділянок територіальної громади міста Ірпінь юридичним і фізичним особам (в тому числі підприємцям в зв’язку з підвищенням розміру нормативної грошової оцінки земель згідно рішення Гостомельської селищної ради від 21.06.2010 року №1385-53-V ”Про затвердження нормативної грошової оцінки земель селища Гостомель”.
Дія регуляторного акта поширюється на всіх орендарів земельних ділянок - суб’єктів господарювання, що використовують земельні ділянки селища Гостомель для здійснення їх підприємницької або іншої діяльності згідно з договорами оренди.
Ознайомити суб’єктів господарювання з даним регуляторним актом шляхом розміщення його на інформаційному сайті селища.
5.Обгрунтування можливості досягнення цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта.
Досягнення цілей, поставлених перед регулюючим впливом запропонованого проекту рішення пов’язане з його прийняттям. Його впровадження позитивно вплине на раціональне та ефективне використання земель, активізує підприємницьку діяльність, збільшить доходну частину селищного бюджету.
6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта
Сфера впливу Вигоди Витрати
Місцева влада Збільшення надходжень до міського бюджету.
Вирішення соціальних та економічних проблем, пов’язаних з фінансуванням розвитку інфраструктури міста. -
Суб’єкти господарювання Економічне стимулювання ефективного та раціонального використання земельних ділянок.
Сплата орендної плати за землю
Громадськість Покращення рівня життя та соціального забезпечення населення на основі створення належних умов для розвитку селища. -
7. Запропонований строк дії акта
Термін чинності даного регуляторного акта до прийняття нового регуляторного акта.
8. Показники результативності регуляторного акта
Показник надходжень до селищного бюджету орендної плати за землю.
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності
регуляторного акту в разі його прийняття:
аналіз надходжень до селищного бюджету;
Базове відстеження результативності даного регуляторного акта буде проведено до дня набрання чинності регуляторного акта.
З метою оцінки ступеня досягнення цим актом визначених цілей повторне відстеження результативності буде здійснюватись через рік з дня набрання чинності регуляторного акта.
Розробник проекту рішення відділ обліку та звітності Гостомельської селищної ради (сел. Гостомель, вул.Леніна, 125 , кабінет №3 т.: 045 97 31 8 52, 3 13 91).
|