Головна сторінкаСелище  Гостомель

Офіційний Гостомельський інформаційний портал

| RSSНд, 2020-04-05, 09:08
Меню сайту

Разділи новин
Робота ради [265]
Робота Гостомельської ради
Освіта, наука [115]
Життя селища [367]
Культура, спорт [101]
Робота транспорту [10]
Послуги населенню [64]

Початок » 2015 » Березень » 29 » Про затвердження програми регулювання чисельності безпритульних тварин
Про затвердження програми регулювання чисельності безпритульних тварин

П’ЯТДЕСЯТ ТРЕТЯ СЕСІЯ  ШОСТОГО СКЛИКАННЯ (ІІ засідання)
РІШЕННЯ селище Гостомель                  № 997 – 53 – VІ            19 березня 2015 року

Про затвердження програми регулювання чисельності безпритульних тварин на території селища Гостомель на 2015 – 2020 роки

Керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 та ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», сесія Гостомельської селищної ради

ВИРІШИЛА:

1.    Затвердити  Програму регулювання чисельності безпритульних тварин на території селища Гостомель на 2015 – 2020 роки (додаток 1).
2.    Доручити депутатам Гостомельської селищної ради: 
- сприяти проведенню державною службою ветеринарної медицини селища профілактичних щеплень проти сказу собак та котів, що належать громадянам, які мешкають на території селища;
- попереджати громадян, що у випадку покусу людей, негайно повідомляти державну  службу ветеринарної медицини селища.
3.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань регламенту, депутатської етики, контролю за виконанням рішень селищної ради та виконавчого комітету, питань законності, правопорядку та внутрішньої політики та на постійну комісію з питань планування бюджету, фінансів, цін та соціально-економічного і культурного розвитку селища.

 

Селищний голова                            А.І. Кириченко

Секретар ради                            О.В. Кислиця

Юрист                                Ю.М. Гусєва

Додаток
до рішення   сесії Гостомельської  селищної ради
№ 997- 53-VI  від  19  березня 2015 року  

Програма регулювання чисельності безпритульних тварин 
на території селища Гостомель на 2015 – 2020 роки

І. Загальні положення

1.1.    Програма регулювання чисельності безпритульних тварин у селищі Гостомель на 2015 – 2020 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та "Про захист населення від інфекційних хвороб", інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сферах місцевого самоврядування, діяльності громадських організацій та захисту об’єктів тваринного світу і протидії жорстокому поводженню з тваринами.
1.2.    Необхідність розроблення Програми викликана перебуванням великої кількості безпритульних тварин на території селища, що у свою чергу призводить до погіршення його санітарно-епідеміологічного та екологічного стану, якості життя мешканців і гостей селища, загибелі тварин та жорстокого поводження з ними.
1.3.    Програма спрямована на цивілізоване вирішення цих ситуацій шляхом зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, а також донесення до суспільної свідомості населення стандартів гуманного поводження з тваринами.
1.4.    Основна частина Програма базується на ідеї стерилізації і супроводу безпритульних тварин (стерилізовані тварини, які повертаються до попереднього ареалу перебування, обов’язково повинні легко візуально ідентифіковуватися та перебувати під опікою фізичної або юридичної особи) та вирішенні проблем з утриманням домашніх та інших тварин, що включає в себе заходи щодо здійснення контролю за кількістю тварин шляхом ведення їх обліку та всебічного моніторингу, регулювання кількості безпритульних тварин шляхом їх відловлювання, стерилізації та утримання в притулках або міні-притулках.

II. Загальні вимоги утримання тварин у селищі Гостомель
2.1. Утримання та поводження з тваринами в селищі Гостомель ґрунтується на таких принципах:
- жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині;
- забезпечення умов життя тварин, які відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям;
- право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені відповідно до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження”;
- заборона жорстоких методів умертвіння тварин, у тому числі отруєння тварин;
- відповідальність за жорстоке поводження з тваринами і за порушення цих Правил;
- утримання і поводження з домашніми тваринами без мети заподіяння шкоди як оточуючим, так і самій тварині;
- забезпеченням безпеки життя та здоров’я людей при утриманні тварин;
- дотримання санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил при утриманні і поводженні з тваринами;
2.2. При утриманні тварин забороняється:
- спричиняти тваринам біль і страждання, крім випадків, коли життю і здоров’ю людей і тварин загрожує небезпека;
- організація, проведення і пропаганда собачих боїв та інших заходів, які допускають жорстокість по відношенню до тварин;
- нанесення побоїв, травм з метою примушення тварин до виконання будь-яких вимог.
2.3. Умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, а також задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби. Місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.
2.4. При неможливості подальшого утримання, домашня тварина повинна бути передана іншому власнику або здана в притулок для тварин.
2.5. Особа, яка утримує тварину, зобов’язана забезпечити своєчасне надання їй ветеринарної допомоги. У разі виникнення підозри на наявність у тварини захворювання особа, яка її утримує, зобов’язана негайно ізолювати таку тварину і звернутися до ветеринарного лікаря. Ветеринарні процедури щодо тварин можуть здійснювати тільки особи, які мають відповідну фахову освіту. Ветеринарне обслуговування повинно включати послуги з евтаназії тварин або новонародженого приплоду тварин.
2.6. Умертвіння тварин допускається:
- для одержання господарсько корисної продукції;
- для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб;
- за необхідності умертвіння новонародженого приплоду тварин;
- за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання;
- за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці.
При умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги:
- забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін’єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи;
- переробка тварин дозволяється тільки після їх умертвіння;
- умертвіння тварин, що страждають, проводиться негайно, якщо їх страждання неможливо припинити іншим чином.
2.7. Забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними. Забороняється використання в розважальних або комерційних цілях матеріалів, які демонструють жорстоке поводження з тваринами.
2.8. При транспортуванні тварин повинні задовольнятися їх потреби в їжі та воді, а також має бути забезпечений захист від шкідливого для них зовнішнього впливу. Транспортний засіб, призначений для перевезення тварин, повинен бути спеціально оснащений для того, щоб виключати травмування або загибель тварин. При завантаженні і розвантаженні тварин мають використовуватися пристрої і прийоми, що виключають травмування і загибель тварин. Транспортування тварин різних видів проводиться роздільно, за винятком таких їх видів, які природно контактують один з одним або є нейтральними один до одного.
2.9. Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх). Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку. При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.
Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:
- безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;
- безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
- безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.
2.10. У місцях масового скупчення людей, у тому числі в транспорті, собаки повинні знаходитися на короткому повідку і в наморднику, а маленькі собаки – в закритих контейнерах або на руках у власника. В інших громадських місцях собаки можуть знаходитися на вільному повідку. В інших місцях дозволено вільний вигул собак за умови дотримання вимог, встановлених цією Програмою. Під час переходу через вулиці і поблизу магістралей особа, що здійснює вигул собаки зобов’язана узяти її на короткий поводок, щоб уникнути дорожньо-транспортних подій і загибелі собаки на проїжджій частині.
- захоронювати домашніх тварин на спеціальних кладовищах тварин .
2.11. Особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана:
- забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження”, дбати про домашню тварину, людяно поводитися з твариною, не залишати її без догляду, забезпечити їй достатню кількість їжі та постійний доступ до води;
- дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримується домашняя тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття. 
2.12. Особі, яка утримує домашню тварину, забороняється:
- утримувати, передавати іншим особам незареєстрованих собак;
- продавати собак і котів та інших тварин у невстановлених для цього місцях;
- з’являтися з собаками в громадських місцях особам у нетверезому стані;
- заводити собак і котів у приміщення продовольчих магазинів, об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, культури, на територію дитячих майданчиків;
- вигулювати та виводити за межі помешкання чи садиби собак з підвищеною агресивністю без наявності коротких повідків, намордників;
- викидати трупи собак, котів і інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях;
- жорстоко поводитися з домашніми тваринами, залишати їх без догляду або знищувати;
- вирощувати і використовувати собак і котів для отримання м’яса, жиру та шкіри.

ІІІ. Регулювання чисельності безпритульних тварин

3.1. Регулювання чисельності безпритульних тварин у селищі Гостомель проводиться методами біостерилізації або розміщенням у притулки для безпритульних тварин. 
Біостерилізація безпритульних тварин у селищі Гостомель може проводитись благодійними організаціями, державними лікарнями ветеринарної медицини.
3.2.    За рахунок коштів селищного бюджету проводиться фінансування послуг з ветеринарно-санітарного обслуговування тварин на базі благодійного фонду та державної лікарні ветеринарної медицини селища Гостомель. Сума коштів кожного року уточнюється. 

ІV. Забезпечення виконання та контроль за додержанням Програми

4.1. Органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та дільничні інспектори міліції) здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідні заходи у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин, у тому числі норм про жорстоке поводження з тваринами.
4.2. Контроль за додержанням цієї Програми на території селища Гостомель здійснюється інспекцією з благоустрою, виконавчим комітетом селищної ради, громадською організацією Київське товариство захисту тварин.
4.3. Контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження може здійснюватися громадськими організаціями, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження.
4.4. Громадські організації у сфері захисту тварин від жорстокого поводження:
4.4.1 ставлять перед відповідними органами державної влади питання про конфіскацію тварин та відповідальність осіб, які їх утримують, відповідно до чинного законодавства у разі виявлення фактів жорстокого поводження з тваринами;
4.4.2 подають до суду позови щодо відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про захист тварин від жорстокого поводження, у тому числі здоров’ю громадян і майну громадських організацій.
4.5. Громадські організації, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, мають право одержувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації ними своїх статутних цілей і завдань.
Діяльність громадських організацій у сфері захисту тварин від жорстокого поводження здійснюється відповідно до законодавства України на основі їх статутів.
4.6. За порушення вимог цієї Програми винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно з чинним законодавством. 

 

Секретар ради                            О.В. Кислиця

Категорія: Робота ради | Переглядів: 562 | Рейтинг: 0.0 |

Всього коментарів: 0
Форма входу

Календар новин
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Пошук по новинах

Сайти регіону

Статистика

Володимир Захлюпаний © 2007-2012Використовуються технології uCoz