З представниками влади та громади стародавнього Гостомеля зустрічався міський голова сусідньої Бучі Анатолій Федорук. Як відомо Гостомель з-поміж інших сусідів «сватає» до об’єднання громад місто Буча. Про це вже писала «Зоря Приірпіння».
Агітуючи гостомельчан Анатолій Петрович звісно не міг не згадати «не злим тихим словом» кума, а віднедавна колегу-конкурента голову сусіднього міста Володимира Карплюка, який також має намір включити Гостомель до складу Ірпеня (як-то раніше це зробили з Романівкою та Стоянкою, а Гостомель з Мостищем). Тож Федорук наголосив, що Карплюк неправильно подає інформацію для гостомельської громадськості. Мовляв, якщо Володимир Андрійович завіряє, що Ірпінська поліклініка здатна прийняти усіх гостомельців, то це означає, що він не збирається будувати нову поліклініку в Гостомелі. Не в приклад, йому, Анатолію Петровичу, який збирається це зробити.
Федорук, що називається, «тиснув авторитетом». Мовляв, це ж не моя забаганка приєднати Гостомель, а вказівка згори. Тож треба визначатися з ким бути Гостомелю – Бучею чи з Ірпінем. А то, мовляв, дограєтеся до того, що ніхто вас не візьме, як переспілу дівку заміж. На що гостомельскі депутати, зокрема Павло Лоза, відповів, що в Гостомеля є ще третій варіант розвитку – незалежно від Бучі, Ірпеня чи якогось іншого міста. Словом, нехай Гостомель скористається можливістю самостійного плавання, а там видно буде – куди його чи кого до нього приб’є течіями адміністративних реформ.
Дане обговорення часто переходило на з’ясування особистих стосунків між представниками влади. При цьому представники громадськості їх осмикували, намагаючись перевести розмову на своє наболіле.
На запитання Федорука «де ж ваш голова? чому його зараз немає на обговоренні?» депутат гостомельської ради Юрій Марчук відповів у такому плані, що це наш «козир», який тримаємо в рукаві, але при необхідності можемо швидко «витягнути», тобто викликати на зустріч з громадою.
Мешканець Гостомеля згадав Федорукові, як гостомельці підтримали бучанців, коли їхнє селище, а тепер вже місто відокремлювалося від Ірпеня – тож тепер нехай і Буча підтримає Гостомель у його прагненні до утворення самостійного адміністративного центру.
На що Анатолій Федорук відповів наступне – готовий підтримати, але маю донести людям, аби вони розуміли, що здобувають і що втрачають за таких розкладів. Зокрема, згадав про три мільйони, які нині начебто витрачаються на утримання апарату селищної ради. У разі відокремлення Гостомеля, зрозуміло, і апарат і витрати на нього виростуть. Наскільки – ніхто не міг точно відповісти. Взагалі, Федорук, що називається вміло «грузив» гостомельських депутатів цифрами й підрахунками, а ті у свою чергу часто-густо виявлялися неспроможними щось йому відповісти (наприклад, скільки гостомельських дітей зараз виховується у бучанських садочках – на даний час, за словами, Анатолія Петровича їх 116). Проте, наші депутати наполегливо стояли на тому, що Гостомель скористався нагодою подальшого самостійного розвитку.
Збори громадськості на розі вулиць Леніна й Червноноармійської (до речі, на минулій сесії депутати такі надумали їх перейменовувати) закінчилося тим, що депутати зібрали підписи-опитування людей. Передбачалося три варіанти підписів:
Гостомель, як самостійний адміністративний центр, до складу якого ввійдуть Мощун, Горенка й Озера.
Гостомель у складі Ірпеня.
Гостомель у складі Бучі.
Всі підписи на одному аркуші формату А-4 були за перший варіант – самостійного Гостомеля. Я підписалася 26-ю від вулиці Червоноармійської. Тож поживемо-побачимо, що з цього вийде?
Автор: Надія ФЕДЦОВА
http://zora-irpin.info/yak-fedoruk-gostomel-svatav
|