Головна сторінкаСелище  Гостомель

Офіційний Гостомельський інформаційний портал

| RSSПн, 2024-12-23, 04:30
Меню сайту

Разділи новин
Робота ради [265]
Робота Гостомельської ради
Освіта, наука [115]
Життя селища [367]
Культура, спорт [101]
Робота транспорту [10]
Послуги населенню [64]

Початок » 2012 » Березень » 23 » Серед українських шкіл, які тестуватимуть мультимедійні технології - школи Боярки та Гостомеля
Серед українських шкіл, які тестуватимуть мультимедійні технології - школи Боярки та Гостомеля
Національний проект "Відкритий світ” принесе мультимедіа в школи. Замість ручки - комп'ютерна миша, замість підручника - монітор нетбука, а на дошці - справжнісіньке кіно. Бо яким би чудовим не був текст, картинки запам'ятовуються набагато краще. Особливо, коли мова йде про теореми, формули, правила та інші шкільні знання. Отож, яскраві презентації й мультики невдовзі стануть у пригоді і на уроках фізики, й на літературі. Серед 704 українських шкіл, які тестуватимуть мультимедійні ноу-хау, дві - із Західного передмістя столиці: Києво-Святошинська класична гімназія в Боярці й Ірпінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13.
Авантюра чи новація?
Багато вчителів, які звикли працювати по-старому, не розуміють сенсу проекту, що передбачає шкільну комп'ютеризацію всієї країни. Проект з обуренням називають черговою авантюрою. Зазначаючи, що у сільських, і навіть райцентрівських школах часто один комп'ютер - на цілий клас, а про Інтернет взагалі не йдеться. То які можуть бути мультимедійні технології? Інші зауважують, що треба було спочатку вчителів зацікавити і навчити. Стосовно ж «готових уроків» - лише супротив. Мовляв, це все одно, що зобов'язати усі школи України працювати за одним підручником. Про яку індивідуальність, творчість, авторські методики виховання може йтися?
Утім, новатори з Національної академії педагогічних наук та національного проек¬ту «Відкритий світ» не надто переймаються. Анкетування провели у понад 13 тисячах шкіл, розробили тестові уроки, провели тренінги для вчителів-тренерів, які, у свою чергу, готували інших педагогів. Наступне завдання - обладнати усі школи, що братимуть участь у проекті, комп'ютерами і смарт-дошками. «Реалізація національного проекту на першому етапі, який триватиме 4 роки, має на меті забезпечити учнів 5-9 класів, а це понад півтора мільйони дітей, новітніми мультимедійними технологіями навчання», - наголосив керівник на¬ціонального проекту «Відкритий світ» Ігор КУРУС.
Вчителі на «ти» з комп'ютером
Ми побували у школах Західного передмістя, які братимуть участь у національному проекті.
Як з'ясувалося, аби вступити до Києво-Святошинської районної класичної гімназії, що знаходиться в Боярці, потрібно пройти серйозний конкурсний відбір. Своїх здібних вихованців школа готова забезпечити відповідними умовами навчання. «Навчальний заклад має два комп'ютерні класи. Предметні кабінети обладнані комп'ютером чи ноутбуком, мають проектор на стелі та екран, майже всі «розумні машини» - а їх всього 70 - об'єднані в шкільну мережу та підключені до Інтернету», - розповіла заступник директора з науково-методичної роботи Жанна ОСИПЕНКО. З іншого боку - висококваліфікований викладацький склад - понад сто вчителів, більшість з яких мають вищу категорію. Майже всі володіють новітніми технологічними засобами, пройшли курс навчання за програмою «Іntel заради майбутнього». Для новачків на базі закладу під час канікул проводяться курси з комп'ютерної грамотності.
В Ірпінській школі № 13 комп'ютерними технологіями володіють 80% учителів. їхні уроки-презентації та авторські електронно-програмні навчальні комплекси у 2010 році були відзначені срібною медаллю на Всеукраїнській виставці «Інноватика в освіті України», торік - золотою. А електронний підручник «Геометрія для 7 класу» (автори Наталія Захлюпана та Володимир Захлюпаний) у 2011-му став переможцем Восьмого всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор».
Директор школи Володимир ЗАХЛЮПАНИЙ розповів, що їхній навчальний заклад є науковою лабораторією інформаційних технологій навчання Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів. Власне, вивчення комп'ютера в експериментальних класах розпочинається з першого класу. З восьмого класу учні можуть  поглиблено вивчати інформатику. А для всіх охочих діють факультативні курси опанування інформаційними технологіями. Окрім двох комп'ютерних класів, у школі є ще й десять мультимедійних, обладнаних комп'ютерами, проекторами. екранами чи інтерактивними дошками.
Аніта ФРОСТ, Віктор АРТЕМЧУК
газета "Західне передмістя Києва"

Категорія: Освіта, наука | Переглядів: 1338 | Рейтинг: 0.0 |

Всього коментарів: 0
Форма входу

Календар новин
«  Березень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Пошук по новинах

Сайти регіону

Статистика

Володимир Захлюпаний © 2007-2012Використовуються технології uCoz